Судии кои ќе ја делат правдата на СП 2014

Равшан Ирматов (Узбекистан)

Јуичи Нишимура (Јапонија)
Наваф Шукрала (Бахреин)
Бенјамин Вилијамс (Австралија)
Алиоум Алиоум (Камерун)
Дание; Фрејзер Бенет (Ј. Африка)
Ноумандиез Доуе (БСК)
Бакари Гасама (Гамбија)
Џамел Хаимуди (Алжир)
Џоел Агилар (Ел Салвадор)
Марк Гејџер (САД)
Марко Родригез (Мексико)
Валтер Лопез (Гватемала)
Роберто Морено Салазар (Панама)
Виктор Хуго Каприљо Казанова (Перу)
Нестор Питана (Аргентина)
Сандро Ричи (Бразил)
Енрике Осес (Чиле)
Вилмар Ролдан (Колумбија)
Карлос Вера (Еквадор)
Питер О’Лири (Нов Зеланд)
Норберт Хауата (Тахити)
Феликс Брих (Германија)
Чунеј Чакир (Турција)
Јонас Ериксон (Шведска)
Бјорн Кујперс (Холандија)
Милорад Мазиќ (Србија)
Свеин Одвар Моен (Норвешка)
Педро Проенса (Португалија)
Никола Рицоли (Италија)
Карлос Веласко (Шпанија)
Хауард Веб (Англија)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.