Судир на два мотори, тешко повреден тинејџер

141

Несреќата се случила при судир на мотор „Лифан“ и непозната марка мотор, кои биле управувани од две момчиња на возраст од 15 години од Василево.

Тешко повреден во сообраќајката е 17 годишник кој бил сопатник на момчето кое управувало со моторот „Лифан“. По укажаната лекарска помош во струмичката болница, е препратен на скопските клиники.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.