Судот го одобри обвинението за „Рекет“ – Јанева, Јовановски и Милевски одат на судење

162

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО.

Од судот велат дека откако по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен предмет, истиот ќе биде распределен на понатамошно постапување, а странките и јавноста ќе бидат известени за одржувањето на главната јавна расправа.

Ова значи дека започнува судењето за осомничените во случајот „Рекет’, Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.