Суперкупот на Англија во 2021 година може да биде преместен од „Вембли“ поради женското ЕП

20

Англискиот фудбалски Суперкуп можеби нема да се одржи на „Вембли“ во 2021 година. Во тек се преговори за преместување на натпреварот на друг стадион. Причината е Европското првенство за жени.

Женското ЕУРО 2021 ќе се игра во Англија од 7 јули до 1 август.

По традиција Суперкупот на Англија се игра на „Вембли“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.