Суперкупот во ракомет Еурофарм Пелистер и Вардар на 6. септември во Струмица

Ракометниот Суперкуп на Македонија меѓу екипите на Еурофарм Пелистер и РК Вардар 1961 ќе се игра во Струмица, информира Ракометната федерација на Македонија.

Суперкупот ќе се игра на 6. септември во среда во спортската Сала “Парк” во Струмица со почеток од 18 часот.