Свети Сава, 27 јануари, неработен за припадниците на српската заедница

59

Свети Сава, 27 јануари (недела), е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопштија од Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.