10.8 C
Skopje
сабота, ноември 26, 2022

„Светот на Биби“ ја краси новата градинка во „Аеродром“

Градинката има важна улога во процесот за социјализација и едукација на најмладите. Среќни сме што дечињата од нашата општина ќе бидат сместени во модерни објекти, а секојдневно времето ќе го минуваат во простории и атмосфера креирана од нивниот омилен македонски бренд „Светот на Биби”.

Пред пуштање во употреба, новата детска градинка „Црвенкапа” лоцирана во Стар Аеродром добива нов и уникатен изглед во внатрешноста. Таа е изградена со капацитет за згрижување на над 200 деца и на површина од 1700м2, со осум занимални и најсовремени услови за згрижување на најмладите.

Општина Аеродром вложува во нови капацитети за децата, кои ќе бидат место каде најмладите сакаат да го поминуваат денот. И понатаму инвестираме во изградба на нови објекти со што ќе ја оствариме нашата цел да нема повеќе чекања за упис во ваков тип на јавна установа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.