СВР Битола: 19 казни за возење под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (29/30.10.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 19 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 26 други видови прекршоци. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.