Ана Брнабиќ

Пронајдени се 11 резултати на тема „Ана Брнабиќ“
Македонија

Заев во Трст на билатерални средби со Рама и Брнабиќ: Ќе ја развиваме регионалната соработка, имаме заедничка иднина во ЕУ

Пред почетокот на средбата на шефови на држави и влади, премиерот Заев има билатерални средби. Досега, претседателот на Владата на Македонија...