Наум Стоилковски

Пронајдени се 24 резултати на тема „Наум Стоилковски“
Македонија

За СДСМ партиската книшка е главниот критериум за тоа кој е најмладиот и најперспективниот кадар со средно образование

ВМРО-ДПМНЕ и го честита вработувањето во Централниот регистар на Струмица на Фанија Костадинова, мајката на Костадин Костадинов, портпаролот...
Македонија

Стоилковски: Отфрлањето на предлог законот за амнестија е доказ дека власта е за селективна правда и злоупотреба на судството

Отфрлањето на предлог законот за амнестија за инволвираните во случувањето од 27-ми април во Собранието е доказ дека власта е за селективна...
Македонија

Стоилковски: Мицкоски нема да гласа на референдумот, прашањето двосмислено a договорот поразителен за Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Македонија

Стоилковски: Несфатливо е ќерката да е директорка на една од клиниките, а таткото да добива милионски тендери

Фатени се живи како си делат тендери во здравството едни на други, па за да скандалот биде поголем власта во тоа гледа како на нормална...