Талат Џафери останува претседател на Собранието

ДУИ и СДСМ на денешната средба договорија собраниски спикер да остане Талат Џафери.

„Собраниски спикер и понатаму ќе биде Талат Џафери“, рече Заев на прес-конференцијата по денешната средба со претседателот на ДУИ, Али Ахмети.

Талат Џафери беше носител на ДУИ во изборната единица број 5 на минатите избори.

Позицијата на СДСМ и ДУИ ќе биде засилена со ДПА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.