Танкоски го продолжи договорот со Еурофарм Пелистер

Повремениот македонски репрезентативец, Марио Танкоски ја продолжи соработката со нашиот вицешампион Еурофарм Пелистер.

Танкоски од 2020 година е член на „фармецевтите“, клуб во кој дојде од Металург, а според новиот договор требе да остане во Битола најмалку до јуни 2025 година.

-Довербата од стручниот штаб и тренерот е на високо ниво и тоа е многу важно за мене. Во ова продолжување на договорот улога исто играше желбата на тренерот да останам тука. Нема подобро нешто од доверба од стручниот штаб, имам слобода, самодоверба и тоа за мене е од големо значење, -порача организаторот на играта на „зелено-белите