Таравари: Итнo и неодложно е потребно да се формира експертска влада

87

Како никогаш до сега итнo и неодложно е потребно да се формира ЕКСПЕРТСКА (непартиска) Влада, барем да се започнат преговорите со ЕУ оваа година. Скоро да нема кредибилна институција во државата. Младите мacовно си oдaт. Реформите се неопходни и тоа итно, пишува поранешниот министер за здpaвство и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.