Таравари ќе си поднесе оставка од министерската функција

495

Новиот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари кој во моментот се уште ја извршува министерската функција во секторот здравство во изјава за „Фокус“ вели дека сега ќе види каква е процедурата и ќе си поднесе оставка од министерското место.

Таравари за Фокус изјавува дека ќе си поднесе оставка во роковите.

Во министерското столче ќе го замени некој од нивната партија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.