Таравари: Консензуалниот кандидат на ДУИ и СДСМ е пропадната инвестиција

66

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, во емисијата „Анализа“ изјави дека актуелната влада на ДУИ и СДСМ добила порака од граѓаните дека нивниот консензуален кандидат е пропадната инвестиција.

Испративме порака, но и порака од народот добивме дека не помина консензуалниот кандидат кој што го промовираше ДУИ е пропаднат проект кој што не помина кај Албанците, смета Таравари

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.