Таравари собра 10.000 потписи и влегува во трката за претседател

Арбен Таравари од обединетата албанска опозиција „Вреди“ , влегува во трката за избор на претседател на Република Македонија.

Тој попладнево информираше дека ги собрал потребните 10.000 потписи.

„Ви благодарам на секој од вас што во рекордно време ја потпишавте мојата кандидатура за претседател!
Целата оваа кампања нека биде наменета за Вас“ – напиша тој на својот Фејсбук профил.