Тасевски прашува што сака да сокрие пратеникот Богоевски

262

Пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што тврди, масло од канабис, рече актерот Сашо Тасевски во вечерашното гостување на Телевизија 24 рече дека

Богоевски во Парламентот не претставува одредено лоби на наркофили, ако таа група го донела во Собранието, во ред. Но, ако го донела една многу поширока група, тогаш има кабает во него. Неговото однесување покажува дека тој сака да го скрие тој дел од себе ако му е автетентечен, ако тоа го прави во приватен живот. Некој тоа добро го спакува, го искористи. Но, тој не е само Павле Богоевски, тој е пратеник претставник на граѓани и затоа треба да понесе одговорност, рече Тасевски.

истовремено професорот Димитар Апасиев и член на президиумот на Левица на својот фејсбук испрати јасна порака до власта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.