-0.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022

Таткото на Адријан Гаџа со тешки зборови за министерката Стефоска: Наивна и без менаџерски способности

453

ВИДИ ВИДИ БЕЗ СРАМ УШТЕ И ЛУТА.

Госпоѓа Министерке во заминување место да се извините за глупостите и непринципиелноста Ваша пред народот и мандатарот вие барате да ви се објасни зашто сте сменети и тоа плус ќе го поставите на дневен ред пред мандатарот и владата.

КОГО ПРАША ИЛИ НА КОЈ МУ ДАДЕ ОБРАЗЛОЖЕНИЕ КОГА МЕ СМЕНИ МЕНЕ ИЛИ НОРА ИЛИ ДРУГИ.

Едноставно пушти мејл и ни пиша разрешени сте без никакво образложение. Вас уште не ви е јасно дека 80% министри, градоначалници, директори, го девалвиравте СДСМ и ради такви ко вас доживеавте дебакал. Како не ви беше жал, колку месеци седевте и протестиравте по улиците ко ШАРЕНИТЕ…

За кога ќе дојдете на власт да го направите уште полошо. Тие што ве бранат ти кажам се како вас ..немаат мадиња да се справат со корупцијата.. туку наједноставно ви беше остај молимте преку глава ми е од проблеми….Ви укажав за многу работи но вие едноставно ме разрешивте за да не искочат работите на виделина. Јас ти го открив планот на факултетот Гоце Делцев за 5 регионални ансамбли и што све се крие позади тој проект… Ти кажав и дека советникот за култура Роберт Алаѓозов во кабинетот на Заев стои позади овие олигарси во културата.

Јас ги собрав сите ансамбли и му го срушивме планот….ви кажав дека во Македонија има преку 200 друшта здруженија фестивали работилници манифестации што Турска која е најбогата земја со фестивали не може да го издржи па камоли Македонија. Ви укажав и за професорот Владимир Јаневски како ја сплеткал мрежата и како доминира и конкурира со проекти каде се појавуваат неговите студенти а фактички е он…ти укажував за многу личности кои стојат позади проективе а немаат врска со култура…ви укажував за Државниот секретар во министерството за култура и неговите манипулации со државниот албански ансамбал и со многу други апликанти….и што беше најстрашно ви укажував за тоа како партиите преку фестивали манифестации друштва ги користат ко гласачка машина а од култура баш ништо. Ви укажував преку овие манифестации како се перат пари..ви укажував дека многу во министерството рекетираат…и да не набројувам уше дупло повеке работи..

НО ВИЕ ЕДНОСТАВНО РАЗРЕШЕТЕГО ЕМИН ГАЏА ОТИ МЕ СКАРА СО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА
Затоа ќути си ако искочиш и ти на прес конференција ко Димитров тогаш веруј ми јас ќе ти свикам и ќе те срозам со документи..Фати си ја професијата и никогаш не работи во раководни места ..

НИАВНА И БЕЗ МЕНАЏЕРСКИ СПОСОБНОСТИ, пишува Емин Гаџа татко на познатиот пејач Адријан Гаџа како коментар на изјавата на министерката за култура Ирена Стефковска по најавата за нејзино разрешување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.