Таткото на Новак Ѓоковиќ примен во болница

Срѓан Ѓоковиќ, таткото на тенисерот Новак Ѓоковиќ денеска бил примен во Ургентниот центар во Беград, јавуваат српските медиуми.

Споре извештаите на медиумите, Срѓан имал пад по кој го повредил рамото, по што бил веднаш пренесен во болница.

Засега нема подетални информации за степенот на повредата и неговата состојба.