Телеком Србија ќе се приватизира

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, изјавил дека во прашање е ден, а не недла, кога ќе се распише јавен оглас за приватизација на Телеком Србија. Сепак, порачал дека нема по секоја цена да се продава компанијата, особено ако не се добие добра цена и добри услови.

Прецизирал дека интерес за таа компанија покажале осум фирми, а дека постојат уште една или две компании со кои допрва ќе се разговара.

Неговиот став е дека многу подобро Телеком да се продаде, бидејќи се плаши дека ќе доживее пад, бидејќи тешко дека ќе го издржи натпреварот со големите светски играчи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.