Телевизија Нова бара средба со Хан

112

Телевизија Нова деновиве се соочува со незаконски притисок од страна на СЈО кој не може да се протолкува никако поинаку освен како обид за цензура и обид за замолкнување на слободните медиуми.

Уредничкиот тим на телевизијата во моментов се наоѓа пред ЕУ Инфо центарот каде ќе предадат официјално барање за средба со еврокомесарот Хан.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.