Температурата до 31-от степен, со слаб јужен ветер

19

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар.

Утринската температура се движи од 5 до 13 степени, а максималната дневна ќе достигне до 31 степен Целсиусов.

Во Скопје и околината утринска температура од 11 степени, а преку денот ќе достигне до 29 степени Целсиусови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.