Тен Хег за победата на Ливерпул: Ова е само почеток

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, по натпреварот од 3. коло на Премиер лигата против Ливерпул (2:1), изрази задоволство од изданието на неговите избраници.

– Можеме да зборуваме за тактики, но сЕ е до играчите. Имаше комуникација и борбеност. Сакав поинаков пристап и поинаков став и тоа го донесоа на теренот. Ова е само почетокот. Можеме да играме со многу повеќе смиреност и многу поголема опасност. Да се ​​биде тим и да се има добар став е она што го видовме денес. Мора да дејствуваме, а не да зборуваме, да се бориме и да бидеме храбри. Задоволен сум што Рашфорд и Санчо постигнаа гол. Фернандеш ја презеде одговорноста, капитенската улога го расположи. Тој покажа лидерски квалитети заедно со Варан. Ако сакате да победувате, потребни ви се лидери и духот што го покажавме денес, го цитира „Скај спортс“ Тен Хаг.

Манчестер јунајтед ја забележа првата победа во Премиер лигата оваа сезона, додека Ливерпул го запиша првиот пораз и остана на само два од можни девет бода.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.