Тенисерите поразени и од Летонија во „Дејвис Купот“

50
dav

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија.

Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6. Во вториот меч, Горазд Србљак беше надигран од Мартинс Подзус со убедливи 6:1, 6:2, а во двојки Лука Љубен Андонов и Берк Бугариќ беа поразени од Артурс Лаздинс и Јанис Подзус со 6:1, 6:3.

Следниот меч го играме утре против Црна Гора, која исто има два порази по првите два меча.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.