Тепачка на бензинска пумпа во Тетово

41-годишниот Б. Р. од тетовско Синичане, вчеравечер, во 21 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 17.30 часот во Пирок, на бензинска пумпа, физички бил нападнат од 53-годишниот С. Ј. од тетовско Боговиње, а тој му возвратил на нападот.

Полицијата соопштува дека се расчистува и документира случајот.