Тепачка на кванташки пазар- употребиле тврд предмет и рачка од пиштол

На 03.06.2024 во 19.00 часот на подрачјето на Гази Баба во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Е.А.(23) од Скопје и Б.А.(45) од с.Чифлик, скопско, постапувајќи по претходна пријава дека истиот ден во кругот на Кванташки пазар во Скопје физички ги нападнале С.И.(30) и Р.И.(27), двајцата од с.Чифлик, при што употребиле тврд предмет и рачка од пиштол.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.