Тепачка пред Веро Центар, две лица завршија на Ургентен

131

Тепачка меѓу две групи момчиња од албанска националност ја привлекла полицијата пред Веро Центар вечерва  во Скопје.

Според информациите на  Press24 од полициски извори, две групи момчиња од скопско Батинци најпрво почнале расправија која брзо прераснала во тепачка.

Инцидентот се случил пред вратата на Веро Центар спроти Народната банка.

Бидејќи обезбедувбањето на Веро Центарот не можело да ги смири младите насилници било повикано полициско засилување.

На лице место пристигнале специјалните единици Алфа, а потоа тука пристигнале и неколку полициски возила и комбиња и веднаш ги привеле.

Во тепачката учествувале девет лица. Две се здобиле со потешки повреди и се префрлени во Урегентниот центар, додека останантите се приведени во полициската станица Центар и по расчистувањето на случајот ќе следат соодветни пријави.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.