Тепачка во Драчево поради недоразбирање во сообраќајот

На 04.02.2024 во 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Драчево во Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.С.(20) од с.Пакошево, скопско и М.Д.(39) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.