Тепачка во основно училиште во Скопје

84

Ученик се здобил со повреди и завршил во болница откако се степал со друг малолетник во основно училиште во Скопје.

„Вчера во 11:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред училиштето во село Јурумлери, скопско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу малолетник од село Јурумлери и друг малолетник од село Идризово. На малоленикот од село Јурумлери му била укажана лекарска помош во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Полицијата презема мерки за расчистување наслучајот“, информира МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.