Teпачка во Унгарија: Дебрецин испадна од лигата, навивачите се пресметаа со навивачите

59

Фудбалскиот великан од Унгарија, екипата на Дебрецен, испадна од најквалитентиот шампионат во земјата, а на навивачите тешко им падна тоа и направија скандал.

По ремито со Паск во 33. коло, играчите паднаа во очај. Некои од нив плачеа на терен, а за трагедијата да биде поголема, влегоа навивачите и тргнаа да им одржат лекција. Некои од нив се бркаа со фудбалерите, некои од нив им ги соблекуваа дресовите…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.