Тепачка на навивачи на Сити и Ливерпул во метрото во Лондон (ВИДЕО)

Немирите и инцидентите предизвикани од фудбалски навивачи не се никаква новина кога се работи за Англија.

Хулиганите ја користат секоја прилика да покажат дека фудбалската игра никогаш нема да ги искорени овој проблем. Така беше вчера во Лондон, каде на „Вембли“ се соочија Ливерпул и Манчестер Сити.

Најава на Комјунити Шилд натпреварот беше тепачката во локално метро меѓи приврзаници на двата клуба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.