Тешка кражба на плац за одгледување на цвеќиња

77

Тешка кражба се случила минатата недела во плац за одгледување на цвеќиња во село Долно Лисиче.

Од плацот, кој е во сопственост на З.В.(39) од Скопје, биле одземени 250 кумулативни цвеќиња со саксии во вкупна вредност од околу 450.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.