Тешка кражба во Црниче

73

Тешка кражба во домот на Т.А.(37) од скопско Црниче.

Крадецот одзел 1.700 евра, златен накит, рачни часовници и два лап топ компјутери, со што направил материјална штета од 485 илјади денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.