Тешка кражба во стан во Скопје

85

Ограбен стан во Скопје.

Крадецот со употреба на калауз влегол во станот и извршил претурање по дневната, кујната и спалната соба, при што одзел околу 5.000 евра, 24.000 денари и разновиден златен накит со што причинил материјална штета  од околу 400.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.