Тешка кражба во струшко, од државјанин на Албанија

54

Вчера во село Корошишта, струшко при извршување на казнено дело тешка кражба во куќа сопственост на Ј.Б.(40), приведен е албанскиот државјанин Л.А.(16) од с. Градишт Албанија.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.