Тешка сообраќајка на патот Куманово – Крива Паланка

15

Доцна синоќа, односно некаде околу 23: 50 часот на патот Куманово – Крива Паланка, М.Р.(22) од Куманово, кој управувал патничко возило „пежо’’, со кумановски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобиле М.Р. и сопатниците А.С.(22) и А.Д.(23), сите од Куманово, и биле пренесени во болницата во Куманово за укажување лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.