ВИДЕО I Тешка сообраќајка со осум жртви во Албанија – возило падна во река

Целосно е уништено возилото, кое изутрината околу 4 часот во близина на Келсире, град во јужна Албанија, го загубило правецот и паднал во брегот на реката Вјоса.

Пронајдени се мртви осум луѓе, за кои полицијата се сомнева дека се мигранти од Блискиот Исток.  Возачот на автомобилот е од Скадар.

На местото на настанот се тимови на Обвинителството, полицијата, Граничното одделение и две групи на Националните безбедносни сили.