Тешка сообраќајка во Аеродром, повредените префрлени во болница

270

Тешка сообраќајна несреќа изутрината околу 08:00 часот се случила на булеварот „Јане Сандански“ во близина Мајчин дом, јавува Република.

Порталот повикувајќи се на очевидци пишува дека во сообраќајката има повредени кои со возило на Итната медицинска помош се префрлени во болница.

Детални информации за причините за сообраќајката кога ќе заврши увидот на полицијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.