Тешка сообраќајна несреќа во Охрид, едно лице загина

250

Тешка сообраќајна несреќа на стариот пат Охрид – Струга во близина на автобуска постојка.

„Сообраќајна незгода се случи на стариот пат Охрид – Струга во близина на автобуска постојка, помеѓу автомобил и велосипедист. Увид на местото на незгодата вршат полициски екипи“, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Неофицијално Скопје 1 пишува дека велосипедистот им подлегнал на повредите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.