Тешка сообраќајка на автопатот Велес – Неготино, има и жртви

266

Тешката сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Велес – Неготино, кај наплатната рампа Градско. Според неофицијални информации, две лица меѓу кои едно 4 -годишно дете го загубиле животот.

Според првичните информации, во два паркирани камиони на третата коловозна лента, удрил автомобил кој се движел од Неготино во правец на Велес. Сообраќајката се случила околу 17 часот. Портпаролката на велешката полиција, Анита Стојковска ја потврди несреќата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.