Тешко повреден мотоциклист кај Виница

На 15.07.2023 во 13.40 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во с.Градец, виничко, Ф.Ц.(68) од с. Градец управувајќи мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал од мотоциклот.

Во несреќата, Ф.Ц. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Виница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.