Тешко повреден охриѓанец, паднал во провалија

39

Во село Велестово, охридско, К.Ј.(64) од Охрид вчера паднал во провалија, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Повредениот охриѓанец бил пренесен во Општата болница Охрид, за укажување на лекарска помош.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.