Тешко повреден пешак во Кочани

Во петокот во 10,50 часот во Кочани, на крстосницата од улиците „Теодосија Паунов“ и „Крсте Мисирков“ автомобил „фолксваген пасат“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.Ј. на 49 години од Оризари,кочанско, удрило во пешакот Т.Т. од Кочани.

Седумдесет и петгодишнит Т.Т. се здобил со тешки телесни повреди, а лекарска помош му е укажана во комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на лице место извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.