Тешко повреден пешак во Струмица

17

Вчера во 16.00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на улица „Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „опел зафира“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В.(49) од Струмица, удрило во З.Ѓ. (60) од Струмица. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила З.Ѓ. и била пренесена во Медицински центар Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.