Тешко повреден возач на тротинет кај Соборниот храм

138

Во попладневните часови на 21 септември на скопскиот булевар Св. Климент Охридски, кај сервисната улица која води кон паркингот од Соборниот храм, се случила сообраќајна незгода во која тешко бил повреден 36-годишен скопјанец, кој управувал електричен тротинет.

Тој се судрил со автомобил „мазда 3“ со скопски регистарски ознаки, управуван од 47-годишник од Скопје.

По незгодата, 36-годишниот Е.С. бил итно пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.