Тешко повредена малолетничка во Радовиш, во неа удрил 19 годишник со нерегистриран автомобил, девојчето итно е пренесено во болница

Министерството за внатрешни работи информира дека на 28.10.2022 во 11.30 часот на регионалниот пат Р2431 кон планина Плачковица во Радовиш патничко моторно возило „опел астра“ без регистарски ознаки управувано од К.Б.(19) од Радовиш удрило во малолетеничка од Кавадарци.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобилa малолетничката кои и биле констатирани од лекар во Клиничкиот центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Радовиш.