Тешко повредена скопјанка од удар на автомобил

73

Т.С. (48) од Скопје е тешко повредена синоќа откако во неа удрило патничко возило „пежо“ со кое управувал М.Р. (29), исто така од Скопје.

Како што соопшти МВР, несреќата е пријавена во 19:50 часот, а се случила на улицата „Лука Геров“ во Ново Село.

Т.С. е пренесена во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување лекарска помош.

Екипа на СВР извршила увид на местото на незгодата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.