10 C
Skopje
петок, декември 4, 2020

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Велес, најверојатно има жртва

1023

Според информациите едно возило од засега непозната марка со скопски регистерки ознаки излетало од патот.

Неофицијално, во несреќата едно лице го загубило животот. На терен присутни се и возила на Итна медицинска помош. Не е познато колку лица имало во излетаното возило.

Од МВР за Курир само потврдиле дека е случена сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес, но повеќе информации не откриваат. Велат, по завршување на полицискиот увид кој е во тек ќе бидат познати повеќе детали.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.