Тешка сообраќајка во близина на Смилковското езеро

63

Тешка сообраќајка се случила кај Смиљковско езеро во која учествувало патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски таблички. Во сообраќајката со тешки телесни повреди се здобиле возачот и совозачот, а три други сопатници се здобиле со полесни повреди.

Вчера околу 12 часот возилото излетало надвор од коловозот и удрило во металните браници од автопатот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.