Teшко повреден пешак во Битола

76
пешак

Управувајќи со „крајслер“, М.Т. (61) од Битола удрил во пешакот В.С. (76) од Битола. Во незгодата В.С се здобила со тешка телесна повреда, по што е пренесена во Клиничка болница Битола каде и била укажана лекарска помош и е задржана на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.